Kategorie
biuro rachunkowe online

Księgowość w małej firmie

Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe dla małej firmy.

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to czy prowadzi jednoosobową działalność czy zatrudnia kilku pracowników musi pamiętać o tym, że powinien w sposób rzetelny i z należytą starannością prowadzić księgowość swojej firmy.

Księgowość w małej firmie

Małe firmy zazwyczaj prowadzą tzw. małą księgowość, jednak przymiotnik nie powinien nas w żaden sposób zwieść, ponieważ „mała” nie oznacza, że księgowość niewielkich firm jest mniej ważna. Należy pamiętać o wielu różnych aspektach rozliczając finanse swojego przedsiębiorstwa, dlatego warto w tym temacie polegać na osobach bardziej doświadczonych.

Przedsiębiorcy zazwyczaj na początku swojej drogi decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości uważając, że nie jest to trudne i w ten sposób będą w stanie zniwelować koszty prowadzenia działalności. Niestety takie myślenie bywa często bardzo zwodnicze, ponieważ w rezultacie musimy poświęcić znacznie więcej czasu naszym finansom, podszkolić się w różnego rodzaju przepisach prawa oraz przepisach podatkowych i przede wszystkim wziąć odpowiedzialność za własne obliczenia, które przekazujemy do Urzędu Skarbowego. Niektórzy mali przedsiębiorcami są płatnikami VAT, prowadzą ewidencję środków trwałych, musza prowadzić księgę przychodów i rozchodów, a także rozliczać się podatkiem liniowym.

Do tego dochodzą również składki odprowadzane do ZUS oraz składki zdrowotne, jeśli zatrudniamy kilku pracowników. W takich przypadkach, kiedy przedsiębiorca sam chce prowadzić księgowość swojej firmy, to de facto tonie w papierach i zamiast skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów musi poświęcić swój cenny czas na naukę rozliczania faktur.

Biuro rachunkowe online i zalety zlecania księgowości na zewnątrz 

Zlecenie prowadzenia księgowości biurze rachunkowemu to doskonałe rozwiązanie dla małych przedsiębiorców, którzy tak naprawdę zaczynają swoją działalność i powinni skupić się na wyszukiwaniu nowych klientów, dzięki którym firma będzie się rozwijać. Biuro rachunkowe online to partner godny zaufania, który może się pochwalić bogatym doświadczeniem, które zdobyliśmy podczas współpracy z bardzo różnymi podmiotami. Jako rzetelna firma prowadząc księgowość naszych klientów przejmujemy na siebie odpowiedzialność, a tym samym zdejmujemy z ramion przedsiębiorców ciężar rozliczeń księgowych i podatkowych. Dzięki temu, iż każde biuro rachunkowe musi mieć ubezpieczenie OC, w przypadku jakiegoś błędu z naszej strony chronione jest nie tylko biuro rachunkowe, ale przede wszystkim nasz klient.

Ponadto oddając w nasze ręce prowadzenie księgowości przedsiębiorca oszczędza swój cenny czas oraz niweluje ilość różnych stresujących sytuacji do absolutnego minimum związanego już teraz tylko z kwestią pozyskania nowych klientów. Jako biuro rachunkowe z bogatym doświadczeniem służymy naszym klientom nasza bogatą wiedzą oraz wsparciem w każdej sytuacji, dzięki czemu nasi klienci czują się bezpiecznie o swoje finanse oraz rozliczenia z różnymi instytucjami. Warto również wspomnieć, iż biuro rachunkowe online reprezentuje swoich klientów w wielu różnych sytuacjach na mocy pełnomocnictw, dlatego nie ma tutaj mowy o konieczności stania w kolejkach do ZUS czy Urzędu Skarbowego, co jest ogromnym udogodnieniem dla naszych klientów.

Jedną z głównych zalet prowadzenia księgowości przed biuro rachunkowe jest również możliwość obniżenia kosztów przez przedsiębiorcę. Właściciel firmy zlecając prowadzenie księgowości na zewnątrz nie musi już zatrudniać księgowej, płacić jej nie małej pensji, która musi być zgodna z jej doświadczeniem i zdobytą do tej pory wiedzą, ani też odprowadzać składek do ZUS czy zdrowotnych. Ponadto odchodzi również koszt wyposażenia biura, zakupu niezbędnego oprogramowania oraz wykupu licencji. Jest to niezwykle wygodne i komfortowe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wolą przeznaczyć swój czas i pieniądze na opracowywanie planu rozwoju firmy i zdobywanie nowych klientów.

Biuro rachunkowe online to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy pragną oferty wręcz skrojonej na miarę. Dzięki temu, iż prowadzimy biuro na zasadach online niwelujemy potrzebę spotkań do absolutnego minimum, ponieważ wszystkie niezbędne, firmowe dokumenty są przesyłane mailowo lub wgrywane do systemu księgowego bezpośrednio przez klienta. Czasy, kiedy trzeba było odwiedzić kręgowego przynajmniej raz w tygodniu, aby przekazać mu faktury do rozliczenia już dawno minęły. Obecnie cały proces przesyłania dokumentów został maksymalnie uproszczony i stał się bardziej wygodny dla każdej ze stron. W ten sposób oszczędzamy czas zarówno klienta jak osób pracujących w biurze rachunkowym, a także dajemy dowolność każdej ze stron co do możliwość pracy o wybranych, indywidualnie dopasowanych porach dnia.

Biuro rachunkowe online to doskonały wybór dla małych i mikro firm, które nie boją się iść z duchem czasu i które cenią sobie swój spokój ducha. Zminimalizowanie stresu działa kojąco, a przedsiębiorca może zająć się innymi rzeczami, które mają dla niego większe znaczenie niż nauka nowych ustaw i przepisów podatkowych.

Potrzebujesz wsparcia biura rachunkowego?

Napisz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *